فایل ورد تاثير جريان هاي ثانويه ايجاد شده توسط ميکروميکسرهاي منحني شکل با هندسه هاي مختلف روي اختلاط سيالات غيرنيوتني

لینک دانلود

 فایل ورد تاثير جريان هاي ثانويه ايجاد شده توسط ميکروميکسرهاي منحني شکل با هندسه هاي مختلف روي اختلاط سيالات غيرنيوتني دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد تاثير جريان هاي ثانويه ايجاد شده توسط ميکروميکسرهاي منحني شکل با هندسه هاي مختلف روي اختلاط سيالات غيرنيوتني  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد تاثير جريان هاي ثانويه ايجاد شده توسط ميکروميکسرهاي منحني شکل با هندسه هاي مختلف روي اختلاط سيالات غيرنيوتني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد تاثير جريان هاي ثانويه ايجاد شده توسط ميکروميکسرهاي منحني شکل با هندسه هاي مختلف روي اختلاط سيالات غيرنيوتني :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مهندسي مكانيك مدرس (فني و مهندسي مدرس)

تعداد صفحات :13

از آن جایی که اکثر سیالات در کاربردهای مهندسی و بیولوژیکی غیرنیوتنی هستند، مطالعه اختلاط سیالات غیرنیوتنی بسیار مهم است. در میکرومیکسرهای منحنی شکل از جریان های ثانویه برای بهبود اختلاط سیالات استفاده می شود. در این مطالعه اختلاط سیالات غیرنیوتنی در میکرومیکسرهای منحنی به صورت عددی و با استفاده از کد متن باز اپن فوم بررسی شده است. بررسی ها با فرض جریان سه بعدی، پایا و تراکم ناپذیر و برای اعداد رینولدز بین 0.1-300 انجام گرفت. در این مطالعه از آب به عنوان سیال نیوتنی و از محلول آبی کربوکسی متیل سلولز با غلظت های متفاوت به عنوان سیال غیرنیوتنی استفاده شد. تاثیر عدد رینولدز جریان، کمیت های لزجت سیال قانون توانی و هندسه میکرومیکسر روی درجه اختلاط و افت فشار بی بعد مطالعه شد و نتایج با نتایج مربوط به میکرومیکسر مستقیم مقایسه شد. نتایج نشان داد که با کاهش شاخص توانی سیال، درجه اختلاط کاهش می یابد و بازده اختلاط برای سیالات رقیق شونده در هندسه های دارای پیچ های تیز بهتر است. همچنین با افزایش عدد رینولدز و به تبع آن افزایش سرعت، اثرات گریز از مرکزی بیشتر شده و اختلاط بهبود می یابد. بررسی هم زمان درجه اختلاط و افت فشار نشان داد که برای رینولدزهای پائین و شاخص های توانی کوچک، میکرومیکسر-ب عملکرد بهتری دارد.
كلید واژه: سیال غیرنیوتنی، جریان ثانویه، میکرومیکسر غیرفعال، درجه اختلاط

توضیحات بیشتر