فایل ورد بررسي تاثير نانولوله هاي کربني تک جداره در بستر رزين اپوکسي بر جذب امواج الکترو مغناطيس در باند ايکس

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي تاثير نانولوله هاي کربني تک جداره در بستر رزين اپوکسي بر جذب امواج الکترو مغناطيس در باند ايکس دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي تاثير نانولوله هاي کربني تک جداره در بستر رزين اپوکسي بر جذب امواج الکترو مغناطيس در باند ايکس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي تاثير نانولوله هاي کربني تک جداره در بستر رزين اپوکسي بر جذب امواج الکترو مغناطيس در باند ايکس،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي تاثير نانولوله هاي کربني تک جداره در بستر رزين اپوکسي بر جذب امواج الکترو مغناطيس در باند ايکس :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مهندسي مكانيك مدرس (فني و مهندسي مدرس)

تعداد صفحات :12

نانولوله های کربنی دارای خواص بسیار عالی مکانیکی، الکتریکی، مغناطیسی و حرارتی می باشند، از جمله خواص فوق العاده این مواد می توان به خاصیت جذب امواج الکترومغناطیس اشاره نمود. این مواد با قرار گیری در راستای انتشار میدان الکترومغناطیس، حجم قابل توجهی از این امواج را جذب می نمایند و موجب کاهش سطح مقطع راداری از دید جستجوگر می شوند، در این تحقیق ما نمونه های کامپوزیتی حاوی نانولوله های کربنی تک جداره در بستر رزین اپوکسی را در بر اساس ابعاد استاندارد برای باند ایکس با یک روش چند مرحله ای ساخته و سپس توسط دستگاه آن را مورد بررسی قرار داده ایم، نمونه های کامپوزیتی در سه درصد وزنی 1، 3 و 10 درصد نانولوله کربنی ساخته شده اند. نتایج حاصل از این آزمایش نشان از جذب بالای امواج برای نمونه های تقویت شده با نانولوله های کربنی می دهد. این میزان جذب با افزایش درصد وزنی نانولوله های کربنی به شدت افزوده می گردد، به طوری که متوسط میزان جذب در کل باند ایکس برای درصدهای وزنی ذکر شده به ترتیب 3.33712، 4.5889 و 12.6542 دسی بل می باشد. همچنین نمونه های تقویت شده با 1، 3 و 10 درصد وزنی به ترتیب افزایش 22، 67 و 362 درصدی را نسبت به رزین خام از خود نشان می دهند. در نهایت نیز نمونه ها توسط طیف سنجی میکرو رامان و تصاویر میکروسکوپ الکترونی روبشی مورد ارزیابی قرار گرفته اند.
كلید واژه: نانولوله های کربنی تک جداره، جذب امواج، کامپوزیت، باند ایکس

توضیحات بیشتر