فایل ورد بررسي اثر نسبت هاي مختلف آرد کامل سويا به عنوان جايگزين ارده ويژگي هاي بافتي، رئولوژيکي و حسي کرم ارده

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي اثر نسبت هاي مختلف آرد کامل سويا به عنوان جايگزين ارده ويژگي هاي بافتي، رئولوژيکي و حسي کرم ارده دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي اثر نسبت هاي مختلف آرد کامل سويا به عنوان جايگزين ارده ويژگي هاي بافتي، رئولوژيکي و حسي کرم ارده  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي اثر نسبت هاي مختلف آرد کامل سويا به عنوان جايگزين ارده ويژگي هاي بافتي، رئولوژيکي و حسي کرم ارده،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي اثر نسبت هاي مختلف آرد کامل سويا به عنوان جايگزين ارده ويژگي هاي بافتي، رئولوژيکي و حسي کرم ارده :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علوم و صنايع غذايي

تعداد صفحات :12

در این پژوهش اثر جایگزینی آرد سویا به جای ارده در تولید کرم ارده برای کاهش میزان چربی و افزایش میزان پروتئین و استفاده از لستین به عنوان امولیسیفایر برای بهبود مالش پذیری بر ویژگی های شیمیایی،فیزیکی و ارزیابی حسی مورد بررسی قرار گرفت. در صد جایگزینی آرد سویا (0 و 20، 30 و 40) و لستین ( 7 ,5 ,0و 10) درصد وزنی/ وزنی در فرمول در نظر گرفته شد. با افزایش جایگزینی آرد سویا و لستین تغییرات چربی، پروتئین، سفتی، مولفه رنگ (l* ,b* ,a*) معنی دار بود. جایگزینی آرد سویا تفاوت معنی دار (p<0.05) بر رطوبت نداشت تیمار دارای 20 درصد آرد سویا و 10 درصد لستین از نظر ارزیابی خصوصیات فیزیکی و حسی بالاترین امتیاز و به عنوان نمونه بهینه و تیمار 40 در صد آرد سویا و 10 درصد لستین از نظر خصوصیات شیمیایی به دلیل بالا بردن میزان پروتئین و کاهش میزان چربی به عنوان تیمار بهینه در نظر گرفته است. استفاده از فراورده های سویا در ترکیب کرم ارده منجر به تولید محصولی مغذی و سلامتی بخش، کیفیت و کمیت بهتری گردید.
كلید واژه: آرد سویا، لستین، کرم ارده، خصوصیات فیزیکی و شیمیایی کرم ارده

توضیحات بیشتر