فایل ورد مطالعه امکان استفاده از عصاره جلبک Enteromorpha intestinalis به منظور کنترل برخي پاتوژن هاي غذايي

لینک دانلود

 فایل ورد مطالعه امکان استفاده از عصاره جلبک Enteromorpha intestinalis به منظور کنترل برخي پاتوژن هاي غذايي دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مطالعه امکان استفاده از عصاره جلبک Enteromorpha intestinalis به منظور کنترل برخي پاتوژن هاي غذايي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مطالعه امکان استفاده از عصاره جلبک Enteromorpha intestinalis به منظور کنترل برخي پاتوژن هاي غذايي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مطالعه امکان استفاده از عصاره جلبک Enteromorpha intestinalis به منظور کنترل برخي پاتوژن هاي غذايي :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علوم و صنايع غذايي

تعداد صفحات :14

در این تحقیق عصاره جلبک Entromorpha intestinalis با استفاده از حلال های آب، کلروفرم، متانول، اتانول، هگزان و استون استخراج گردید و خاصیت ضدباکتریایی و ضد قارچی این عصاره ها با استفاده از روش اصلاح شده انتشار دیسک مورد ارزیابی قرار گرفت. میکروارگانیسم های مورد بررسی شامل باکتری های گرم مثبت Lactococcus lactis، Listeria monocytogenes، Bacillus subtilis، باکتری گرم منفی Escherichia coli و قارچ Candida albicans بودند. بر اساس نتایج این تحقیق، برای باکتری L. lactis عصاره های متانولی و هگزانی دارای بهترین اثر ممانعت کنندگی بودند (p<0.05). عصاره متانولی و عصاره اتانولی نیز بهترین عصاره ها برای مهار باکتری L. monocytogenes بودند (p<0.05). اما برای سایر میکرواورگانیسم های مورد بررسی در این تحقیق، عصاره استونی بهترین هاله های بازدارندگی رشد را ایجاد نمود (p<0.05). با توجه به نتایج این پژوهش عصاره جلبک E. intestinalis دارای فعالیت ضدباکتری و ضدقارچی خوبی بر علیه میکروارگانیسم های مورد بررسی بوده و می تواند به عنوان یک ماده ضدمیکروبی طبیعی مورد استفاده قرار گیرد.
كلید واژه: عصاره جلبک، Entromorpha intestinalis، خواص ضد باکتریایی، خواص ضد قارچی، روش انتشار دیسک

توضیحات بیشتر