فایل ورد بررسي ورود باکتري Listeria monocytogenes به حالت «زنده اما غيرقابل کشت» در فرآيند حرارتي فرآوري مواد غذايي

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي ورود باکتري Listeria monocytogenes به حالت «زنده اما غيرقابل کشت» در فرآيند حرارتي فرآوري مواد غذايي دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي ورود باکتري Listeria monocytogenes به حالت «زنده اما غيرقابل کشت» در فرآيند حرارتي فرآوري مواد غذايي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي ورود باکتري Listeria monocytogenes به حالت «زنده اما غيرقابل کشت» در فرآيند حرارتي فرآوري مواد غذايي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي ورود باکتري Listeria monocytogenes به حالت «زنده اما غيرقابل کشت» در فرآيند حرارتي فرآوري مواد غذايي :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علوم و صنايع غذايي

تعداد صفحات :16

باکتری Listeria monocytogenesیکی از خطرناک ترین باکتری ها در محصولات غذایی است که موجب 20 تا %30 مرگ و میر در مبتلایان می گردد. از جمله غذاهایی که عامل لیستریوزیز است، غذاهای آماده مصرف (RTE) هستند. بنابراین روش های مناسب حرارت دهی برای حذف این پاتوژن در فرآیند تولید محصول نیازاست. L.monocytogenes قدرت ورود به حالت «زنده اما غیرقابل کشت» (VBNC) در شرایط نامساعد رشد را دارد. بنابراین این پژوهش به منظور بررسی رفتار این پاتوژن در دمای بالاتر از دماهای پیشنهادی برای حذف این پاتوژن صورت پذیرفت. بدین منظور 106×5 باکتری در اواسط رشد لگاریتمی به سه محیط سرم فیزیولوژی،BHI و آبگوشت ماهی قزل آلای رنگین کمان (FB) تلقیح شده و سپس به مدت 10 دقیقه در معرض دمای 85°C قرار گرفتند. سپس باکتری ها با روش های کشت روی محیط BHI آگار غنی شده، لیستریا کروموژنیک آگار،BacLightâ Live/Dead و RT-PCR به منظور بررسی بیان ژن 16S rRNA قبل و بعد از شوک حرارتی ارزیابی شدند. نتایج نشان داد که این باکتری توانایی کشت پذیری خود را طی شوک حرارتی بالا از دست می دهد. نتایج بررسی زنده مانی این باکتری با روش BacLightâ Live/Dead نیز نشان داد این باکتری پس از شوک حرارتی زنده مانده است. نتایج بررسی بیان ژن نیز نتایج قبل را به طور معنی داری (P<0.01) تایید و نشان داد که ژن16S rRNA در باکتری های غیرقابل کشت بیان می گردد. طبق نتایج این پژوهش، تردید بزرگی در مورد D value در کنترل کیفیت میکروبی برای این پاتوژن در فرآیندهای فرآوری مواد غذایی، به ویژه غذاهای RTE وجود دارد.
كلید واژه: L. monocytogenes ،VBNC، بیان ژن، بهداشت غذایی، دمای بالا

توضیحات بیشتر