فایل ورد آناليز تغيير شكل پوسته زمين در ايران با معيار دوران متوسط Novozhilov با استفاده از روش اجزاي محدود

لینک دانلود

 فایل ورد آناليز تغيير شكل پوسته زمين در ايران با معيار دوران متوسط Novozhilov با استفاده از روش اجزاي محدود دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد آناليز تغيير شكل پوسته زمين در ايران با معيار دوران متوسط Novozhilov با استفاده از روش اجزاي محدود  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد آناليز تغيير شكل پوسته زمين در ايران با معيار دوران متوسط Novozhilov با استفاده از روش اجزاي محدود،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد آناليز تغيير شكل پوسته زمين در ايران با معيار دوران متوسط Novozhilov با استفاده از روش اجزاي محدود :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم و فنون نقشه برداري

تعداد صفحات :12

ایران كشوری لرزه خیز بوده و وجود زمین لرزه های تاریخی در آن نشان دهنده این مطلب است كه فلات ایران از لحاظ ژئودینامیكی مستعد زمین لرزه های بزرگ می باشد. توجه به این موضوع محققین را بر آن داشته كه از روش های مختلف به مطالعه ژئودینامیك كشور ایران بپردازند. بدین منظور در این مقاله به بررسی یك معیار عددی جدید به نام Novozhilov برای محاسبه دوران متوسط، با روش اجزای محدود پرداخته شده است. برای رسیدن به این هدف ابتدا تنسور استرین و دوران خطی، روی سطح پوسته زمین، بر مبنای نظریه پوسته در مكانیك محیط های پیوسته با استفاده از روش اجزای محدود محاسبه می شود و سپس معیار دوران متوسط با استفاده از مولفه های تنسور استرین و دوران خطی استخراج می شود. نتایج بدست آمده از تنسور استرین و دوران خطی با استفاده از مشاهدات ژئودتیكی (GPS) سال 2008 كه در چهار اپوك سه ماهه صورت گرفته، تطابق خوبی با نتایج كارهای قبلی دارد. نتایج بدست آمده از معیار دوران متوسط Novozhilov نشان دهنده آن است كه بیشترین دوران راست گرد مربوط به منطقه ای در جنوب ایران شامل ایستگاه های (3.113deg/Myr), BABS, JASC می باشد. همچنین بیشترین میزان دوران چپ گرد مربوط به منطقه ای در شمال ایران شامل ایستگاه های (-2.509deg/Myr) MAVT, BIAJ, GRGN است. ویژگی مهم بررسی معیار دوران متوسط Novozhilov روی پوسته زمین نسبت به بررسی این معیار در سیستم مختصات كارتزین، این است كه نتایج بدست آمده روی پوسته بسیار نزدیك به نتایج مطالعات قبلی كه روی دوران بلوك ها در مناطق مختلف ایران صورت گرفته، می باشد. دقت بدست آمده برای این معیار روی پوسته در اكثر مناطق قابل قبول می باشد.
كلید واژه: آنالیز تغییر شكل پوسته زمین، تنسور استرین، تنسور دوران، دوران متوسط (Novozhilov)

توضیحات بیشتر