فایل ورد بهينه سازي تخمين پارامترهاي رابطه آرچي با استفاده از روش الگوريتم ژنتيک در يک مخزن کربناته در جنوب غرب ايران

لینک دانلود

 فایل ورد بهينه سازي تخمين پارامترهاي رابطه آرچي با استفاده از روش الگوريتم ژنتيک در يک مخزن کربناته در جنوب غرب ايران دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بهينه سازي تخمين پارامترهاي رابطه آرچي با استفاده از روش الگوريتم ژنتيک در يک مخزن کربناته در جنوب غرب ايران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بهينه سازي تخمين پارامترهاي رابطه آرچي با استفاده از روش الگوريتم ژنتيک در يک مخزن کربناته در جنوب غرب ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بهينه سازي تخمين پارامترهاي رابطه آرچي با استفاده از روش الگوريتم ژنتيک در يک مخزن کربناته در جنوب غرب ايران :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مهندسي معدن

تعداد صفحات :20

اساسی ترین رابطه محاسبه اشباع از آب در مخازن هیدروکربوری رابطه آرچی است. این رابطه سه پارامتر سیمان شدگی (m)، توان اشباع (n) و پیچاپیچی (a) دارد که پارامترهای آرچی نامیده می شوند. تغییر اندک در هر یک از این ضرایب باعث تغییرات قابل توجه در محاسبه اشباع از آب و در نتیجه حجم هیدروکربور مخزن می شود. در این مقاله روش الگوریتم ژنتیک برای محاسبه پارامترهای رابطه آرچی در یک چاه اکتشافی در یکی از مخازن هیدروکربوری کربناته جنوب غرب ایران به کار گرفته شده است. نتایج اجرای این روش مقادیر 2.354، 2.257 و 0.902 را به ترتیب برای سه پارامتر سیمان شدگی (m)، توان اشباع (n) و پیچاپیچی (a)، نشان می دهد. مقدار خطای الگوریتم ژنتیک در فرآیند محاسبه این مقادیر برابر 0.1641 است. مقادیر اشباع شدگی پیش بینی شده با استفاده از این روش با مقادیر اشباع شدگی واقعی، ضریب همبستگی %62 را نشان می دهند.
كلید واژه: اشباع شدگی، هیدروکربور، ضرایب آرچی، الگوریتم ژنتیک، مخزن کربناته

توضیحات بیشتر