فایل ورد ارزيابي ظرفيت باربري و نشست پي هاي سطحي واقع بر ماسه با قابليت روانگرايي با استفاده از مدل سازي فيزيکي

لینک دانلود

 فایل ورد ارزيابي ظرفيت باربري و نشست پي هاي سطحي واقع بر ماسه با قابليت روانگرايي با استفاده از مدل سازي فيزيکي دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد ارزيابي ظرفيت باربري و نشست پي هاي سطحي واقع بر ماسه با قابليت روانگرايي با استفاده از مدل سازي فيزيکي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد ارزيابي ظرفيت باربري و نشست پي هاي سطحي واقع بر ماسه با قابليت روانگرايي با استفاده از مدل سازي فيزيکي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد ارزيابي ظرفيت باربري و نشست پي هاي سطحي واقع بر ماسه با قابليت روانگرايي با استفاده از مدل سازي فيزيکي :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مهندسي عمران (فني و مهندسي مدرس)

تعداد صفحات :13

روانگرایی یکی از خسارت بارترین عوامل خرابی ناشی از زلزله است. بالا رفتن فشار آب منفذی و کاهش تنش موثر ناشی از تحریک موجب کاهش سختی و ظرفیت باربری پی ها می شود. حتی اگر خرابی های ناشی از کمبود ظرفیت باربری اتفاق نیفتد، به هر حال امکان ایجاد نشست وجود دارد که می تواند سازه را از حالت سرویس دهی خارج نماید. در کاربردهای مهندسی، نشست های ناشی از روانگرایی با استفاده از کرنش های حجمی ناشی از بازتحکیم ماسه روانگرا تخمین زده می شود، حال آنکه مطالعات اخیر نشان دهنده اهمیت سهم کرنش های برشی ناشی از وجود سازه در کنار کرنش های حجمی است. این مطالعه اثر تولید فشار آب بر ظرفیت باربری و نشست های برشی پی های سطحی را با استفاده از مدل سازی فیزیکی بررسی کرده است. نتایج حاکی از کاهش ظرفیت باربری ناشی از تولید فشار آب بوده اما حتی در حالت روانگرایی کامل ظرفیت باربری قابل توجهی وجود دارد که می تواند در مسائل مهندسی مورد توجه قرار گیرد. فشار اضافی آب زیر پی همواره مقداری کمتر از فشار اطراف پی بوده و در هیچ یک از آزمایش ها، روانگرایی کامل دقیقا در زیر پی مشاهده نشده است. همچنین اثر ضریب اطمینان طراحی بر نشست ها مورد بررسی قرار گرفته است.
كلید واژه: پی سطحی، ظرفیت باربری، نشست، روانگرایی، مدل سازی فیزیکی

توضیحات بیشتر