فایل ورد مطالعه آزمايشگاهي هم بستگي بين نتايج روش هاي مختلف در اندازه گيري مقاومت الکتريکي بتن (يادداشت تحقيقاتي)

لینک دانلود

 فایل ورد مطالعه آزمايشگاهي هم بستگي بين نتايج روش هاي مختلف در اندازه گيري مقاومت الکتريکي بتن (يادداشت تحقيقاتي) دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مطالعه آزمايشگاهي هم بستگي بين نتايج روش هاي مختلف در اندازه گيري مقاومت الکتريکي بتن (يادداشت تحقيقاتي)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مطالعه آزمايشگاهي هم بستگي بين نتايج روش هاي مختلف در اندازه گيري مقاومت الکتريکي بتن (يادداشت تحقيقاتي)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مطالعه آزمايشگاهي هم بستگي بين نتايج روش هاي مختلف در اندازه گيري مقاومت الکتريکي بتن (يادداشت تحقيقاتي) :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مهندسي عمران (فني و مهندسي مدرس)

تعداد صفحات :17

هدف این پژوهش،ارائه روابطی برای پیش بینی نتایج اندازه گیری مقاومت الکتریکی با روش استانداردASTM C1760 به کمک نتایج روش های دیگر است. روش طیف نگاری مقاومت ظاهری، رایج ترین در مطالعات آزمایشگاهی، روش ASTM C1760، تنها مورد دارای دستور استاندارد، روش یک الکترودی، تکنیک جدیدی در اندازه گیری های کارگاهی و روش چهار الکترودی، متداول ترین روش کارگاهی است. به این منظور، 49 طرح مخلوط بتن با مقاومت های الکتریکی پایین تا بسیار بالا در نظر گرفته شده و برای هر طرح، 4 آزمونه استوانه ای و یک آزمونه دال مسلح ساخته شده و اندازه گیری مقاومت الکتریکی با روش های مذکور در سن 28 روزه انجام شده است. بررسی ها نشان می دهد که اختلاف قابل چشم پوشی بین نتایج روش های طیف نگاری مقاومت ظاهری و ASTM C1760 وجود دارد، اما به طور معناداری، مقاومت های الکتریکی اندازه گیری شده با روش ASTM C1760، کمی بیشتر از نتایج روش طیف نگاری مقاومت ظاهری در همان بتن است. در روش چهار الکترودی، عوامل متعددی از جمله عدم رعایت تناسب بین فاصله الکترودها و ابعاد سازه می تواند موجب بروز خطاهای سیستماتیکی در نتایج باشد که به همین علت، نتایج اندازه گیری با این روش در حدود 140 درصد از روش استاندارد بزرگ تر است. در روش یک الکترودی نیز به علت عدم وجود رابطه جامعی برای محاسبه ثابت سلول، ابتدا مقدار این ثابت در مقایسه با نتایج روش استاندارد به دست آمده و سپس مقادیر مقاومت ویژه الکتریکی محاسبه شده است. نتایج اندازه گیری مقاومت الکتریکی با این روش نیز اختلاف ناچیزی با روش استاندارد دارد. از آن جا که امکانات و شرایط اندازه گیری با روش استاندارد در همه پروژه ها فراهم نیست، دست آورد این تحقیق می تواند در پیش بینی آن از نتایج سایر روش ها موثر باشد.
كلید واژه: مقاومت الکتریکی بتن، طیف نگاری مقاومت ظاهری، ASTM C1760، یک الکترودی، چهار الکترودی

توضیحات بیشتر