فایل ورد اثر عمليات حرارتي پيرسازي بر ريزساختار، خواص مكانيكي و مقاومت به خوردگي سوپرآلياژ پايه نيكل اينكونل 718

لینک دانلود

 فایل ورد اثر عمليات حرارتي پيرسازي بر ريزساختار، خواص مكانيكي و مقاومت به خوردگي سوپرآلياژ پايه نيكل اينكونل 718 دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد اثر عمليات حرارتي پيرسازي بر ريزساختار، خواص مكانيكي و مقاومت به خوردگي سوپرآلياژ پايه نيكل اينكونل 718  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد اثر عمليات حرارتي پيرسازي بر ريزساختار، خواص مكانيكي و مقاومت به خوردگي سوپرآلياژ پايه نيكل اينكونل 718،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد اثر عمليات حرارتي پيرسازي بر ريزساختار، خواص مكانيكي و مقاومت به خوردگي سوپرآلياژ پايه نيكل اينكونل 718 :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : فرآيندهاي نوين در مهندسي مواد (مهندسي مواد مجلسي)

تعداد صفحات :12

در پژوهش حاضر، به منظور تبیین تاثیر شرایط كاری دمای بالا بر رفتار سوپرآلیاژ پایه نیكل اینكونل 718، یك عملیات حرارتی طولانی مدت در دمای 650oC به مدت 50 ساعت بر روی آن اعمال گردید و ریزساختار و خواص متالورژیكی آن مورد ارزیابی قرار گرفت. مشاهدات ریزساختاری حاكی از رسوب گذاری فاز دلتا به همراه كسری از رسوبات g” در زمینه آستنیتی آلیاژ پس از عملیات حرارتی پیرسازی بود. با انجام آزمون های كشش و ضربه نیز مشخص گردید كه فاز دلتا موجب تقلیل استحكام كششی و در عین حال ازدیاد انرژی شكست اینكونل 718 شده است. به علاوه، نتایج آزمایش پلاریزاسیون پتانسیودینامیك حاكی از كاهش مقاومت به خوردگی آلیاژ پس از عملیات حرارتی پیرسازی بود. در آخر با توجه به نتایج مشخص گردید كه قرارگیری آلیاژ در معرض عملیات حرارتی طولانی مدت، منجر به كاهش استحكام كششی و مقاومت به خوردگی آن نسبت به شرایط ریزساختاری آنیل خواهد شد.
كلید واژه: عملیات حرارتی، ریزساختار، خواص مكانیكی، اینكونل 718

توضیحات بیشتر