فایل ورد اثر منابع مختلف تهيه مدل هاي رقومي ارتفاعي بر شاخص توپوگرافي و نتايج حاصل از مدل نيمه توزيعي TOPMODEL

لینک دانلود

 فایل ورد اثر منابع مختلف تهيه مدل هاي رقومي ارتفاعي بر شاخص توپوگرافي و نتايج حاصل از مدل نيمه توزيعي TOPMODEL دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد اثر منابع مختلف تهيه مدل هاي رقومي ارتفاعي بر شاخص توپوگرافي و نتايج حاصل از مدل نيمه توزيعي TOPMODEL  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد اثر منابع مختلف تهيه مدل هاي رقومي ارتفاعي بر شاخص توپوگرافي و نتايج حاصل از مدل نيمه توزيعي TOPMODEL،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد اثر منابع مختلف تهيه مدل هاي رقومي ارتفاعي بر شاخص توپوگرافي و نتايج حاصل از مدل نيمه توزيعي TOPMODEL :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مهندسي عمران (فني و مهندسي مدرس)

تعداد صفحات :20

مدلهای رقومی ارتفاعی (DEMs) به عنوان یكی از ورودی های مهم بیشتر مدلهای بارش- رواناب به شمار می آیند. در حال حاضر منابع مختلفی همچون: DEMهای SRTM و ASTER وجود دارند كه با توجه به سهولت دسترسی و رایگان بودن از جایگاهی ارزشمند در مدلسازی های هیدرولوژیكی و استخراج خصوصیات ژئومورفولوژیكی حوضه ها برخوردار می باشند. در تحقیق حاضر به بررسی اثر منابع مختلف تهیه DEM بر شاخص توپوگرافی و نیز نتایج حاصل از مدل نیمه توزیعی TOPMODEL پرداخته شده است. نتایج حاكی از آن است كه اختلاف بین متوسط شاخص توپوگرافی بدست آمده از DEMهای SRTM و نقشه های 1:50000 زمینی همواره بیشتر از مقادیر متناظر بدست آمده از DEMهای ASTER و نقشه های 1:50000 زمینی می باشد. بررسی نتایج حاصل از خروجی TOPMODEL نیز نشان می دهد كه متوسط دبی روزانه، متوسط كمبود اشباع حوضه و متوسط فاصله تا تراز سطح ایستابی حوضه در منابع مختلف اختلاف چندان معنی داری با یكدیگر ندارند. اما شاخص كارائی بدست آمده بر مبنای DEMهای SRTM همواره از نتایج بدست آمده از نقشه های زمینی و DEMهای ASTER كمتر می باشد. در دبی های روزانه، شاخص كارائی مدل بر اساس DEMهای ASTER تا محدوده ابعاد سلولی 500 متر با نتایج بدست آمده از نقشه های زمینی تطابق مناسبی داشته و این در حالیست كه در جریان های ساعتی (سیلاب) نتایج حاصل از دو منبع فوق در تمامی ابعاد سلولی تقریبا یكسان ارزیابی می شود.
كلید واژه: مدلهای رقومی ارتفاعی، DEMهای SRTM و ASTER، مدل نیمه توزیعی TOPMODEL، شاخص توپوگرافی

توضیحات بیشتر