فایل ورد بررسي كارايي خاك اره صنوبر در حذف متيلن بلو از محلول هاي آبي، مطالعات ايزوترم، سينتيك و ترموديناميك

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي كارايي خاك اره صنوبر در حذف متيلن بلو از محلول هاي آبي، مطالعات ايزوترم، سينتيك و ترموديناميك دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي كارايي خاك اره صنوبر در حذف متيلن بلو از محلول هاي آبي، مطالعات ايزوترم، سينتيك و ترموديناميك  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي كارايي خاك اره صنوبر در حذف متيلن بلو از محلول هاي آبي، مطالعات ايزوترم، سينتيك و ترموديناميك،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي كارايي خاك اره صنوبر در حذف متيلن بلو از محلول هاي آبي، مطالعات ايزوترم، سينتيك و ترموديناميك :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مهندسي عمران (فني و مهندسي مدرس)

تعداد صفحات :16

در این مطالعه كارایی خاك اره صنوبر به عنوان یكی از ضایعات چوبی (بدون تغییرات شیمیایی) در حذف متیلن بلو از پساب، بررسی شده است. ایزوترم ها (با استفاده از مدل های ایزوترم لانگمیر و فروندلیچ) و سینتیك های جذب (با استفاده از مدل های شبه مرتبه اول، شبه مرتبه دوم، الوویچ و نیز مدل نفوذ درون ذره ای) مورد مطالعه قرار گرفت و مشاهده شد كه رفتار فرآیند مورد نظر از مدل ایزوترمی لانگمیر (R2=0.996) تبعیت كرده و سینتیك آن بر واكنش شبه مرتبه دوم (R2=0.999) منطبق می شود و این ساز و کار به وسیله جذب سطحی و نفوذ درون ذره ای كنترل شده است. همچنین پارامترهای ترمودینامیكی سیستم جذب از قبیل تغییر در آنتالپی (DHo)، آنتروپی (DSo) و انرژی آزاد گیبس (DGo) اندازه گیری و ارزیابی شد. بیشینه ظرفیت جذب خاك اره صنوبر در جذب رنگ كاتیونی متیلن بلو در شرایط بهینه برابر26.85mg/g بوده است. نتایج نشان داد كه خاك اره صنوبر، جاذب طبیعی مناسبی در جذب رنگ متیلن بلو از پساب محسوب می شود كه در شرایط بهینه درصد جذبی برابر %84.68 را دارد.
كلید واژه: جذب متیلن بلو، خاك اره صنوبر، سینتیك، ایزوترم، ترمودینامیك

توضیحات بیشتر