فایل ورد ارزيابي ايمني لرزه اي بناي تاريخي ارگ تبريز با استفاده از آناليز اجزاي محدود وآناليز حدي جنبشي ساده شده

لینک دانلود

 فایل ورد ارزيابي ايمني لرزه اي بناي تاريخي ارگ تبريز با استفاده از آناليز اجزاي محدود وآناليز حدي جنبشي ساده شده دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد ارزيابي ايمني لرزه اي بناي تاريخي ارگ تبريز با استفاده از آناليز اجزاي محدود وآناليز حدي جنبشي ساده شده  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد ارزيابي ايمني لرزه اي بناي تاريخي ارگ تبريز با استفاده از آناليز اجزاي محدود وآناليز حدي جنبشي ساده شده،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد ارزيابي ايمني لرزه اي بناي تاريخي ارگ تبريز با استفاده از آناليز اجزاي محدود وآناليز حدي جنبشي ساده شده :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مهندسي عمران (فني و مهندسي مدرس)

تعداد صفحات :16

امروزه برای آنالیز سازه های مختلف بیشتر، ابزارهای قدرتمندی مانند نرم افزارهای اجزای محدود سه بعدی مورد استفاده می شود. اما به كارگیری این نرم افزارها برای ارزیابی ایمنی لرزه ای، آنالیز و ارایه طرح بهسازی سازه های تاریخی با مشكلاتی همراه است. آنالیز حدی جنبشی ساده شده، روشی قدرتمند برای آنالیز بناهای تاریخی است كه در نشریه O.P.C.M.3431 كشور ایتالیا استفاده از آن برای ارایه طرح بهسازی ساختمان های بنایی مجاز است. روابط استفاده شده در این روش بر مبنای اصل كار مجازی به دست آمده اند. اطلاعات مورد نیاز در این روش، برای مدلسازی و ارزیابی ایمنی لرزه ای سازه ها بسیار كمتر و قابل دسترس است. در این مقاله پژوهشی در رابطه با قابلیت های این روش برای ارزیابی ایمنی لرزه ای بنای تاریخی ارگ علیشاه تبریز صورت گرفته است و راستی آزمایی نتایج به دست آمده از این روش با نتایج آنالیز عددی نرم افزار ANSYS.V10 مقایسه شده است. نتایج نشان داد كه سازه در برابر بارهای لرزه ای مستعد منطقه ایمنی لازم را ندارد. شتاب مبنای طرح ساختگاه ارگ 0.35g (احتمال وقوع %10 در 50 سال) است. نتایج آنالیز دو روش گفته شده با یکدیگر همخوانی خوبی داشت. سرعت آنالیز و عدم نیاز به اطلاعات دقیق از ویژگی های مکانیکی مصالح از مهمترین ویژگی های روش آنالیز حدی جنبشی ساده شده است. همچنین اطلاع دقیق از مقادیر تنش و تغییر مکان در نقاط مختلف سازه، زمان گسیختگی، تقدم و تاخر گسیختگی دیوارها نسبت به هم از ویژگی های مهم روش اجزای محدود است. به نظر می رسد که روش آنالیز حدی جنبشی ساده شده می تواند به عنوان روشی سریع و کم هزینه برای ارزیابی اولیه ایمنی لرزه ای سازه های بنایی مورد استفاده پژوهشگران قرار گیرد.
كلید واژه: ایمنی لرزه ای، بناهای تاریخی، آنالیز حدی جنبشی ساده شده، آنالیز اجزای محدود، ارگ علیشاه تبریز

توضیحات بیشتر