فایل ورد توليد روغن غني از اسيدهاي چرب سري امگا توسط مخمرهاي مولد چربي و ميزان تاثير پارامترهاي مختلف بر فرايند توليد

لینک دانلود

 فایل ورد توليد روغن غني از اسيدهاي چرب سري امگا توسط مخمرهاي مولد چربي و ميزان تاثير پارامترهاي مختلف بر فرايند توليد دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد توليد روغن غني از اسيدهاي چرب سري امگا توسط مخمرهاي مولد چربي و ميزان تاثير پارامترهاي مختلف بر فرايند توليد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد توليد روغن غني از اسيدهاي چرب سري امگا توسط مخمرهاي مولد چربي و ميزان تاثير پارامترهاي مختلف بر فرايند توليد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد توليد روغن غني از اسيدهاي چرب سري امگا توسط مخمرهاي مولد چربي و ميزان تاثير پارامترهاي مختلف بر فرايند توليد :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علوم و صنايع غذايي

تعداد صفحات :21

کاربرد لیپید میکروبی به عنوان منبع جایگزین روغن در سال های ابتدایی قرن 20 مورد توجه قرار گرفت. تولید میکروبی روغن های غنی از اسیدهای چرب غیراشباع ضروری (سری امگا) یکی از جنبه های مهم تولید روغن تک یاخته است. با توسعه فرایندهای تکنیکی- اقتصادی و بهینه سازی فرایند تولید، می توان بازده لیپید میکروبی را در مقیاس بالا تامین کرد. در این پژوهش دو سویه مخمری استاندارد و چهار سویه بومی از نظر پتانسیل تولید لیپید مورد ارزیابی قرار گرفتند. بهینه سازی تولید لیپید در این سویه ها با استفاده از روش طراحی آزمایش ها صورت گرفت و عوامل موثر بر تولید لیپید در این سویه ها مورد مقایسه قرار گرفتند. آنالیز روغن به دست آمده با استفاده از روش کروماتوگرافی گازی- اسپکترومتری توده ای (GC-MS) انجام شد. در بین سویه های استاندارد یارویا لیپولیتیکاDSM8218 و در بین سویه های بومی کریپتوکوکوس آلبیدوس دارای بیشترین میزان تولید لیپید، به ترتیب معادل 7.65g/L و 11.81g/L بودند. آنالیز ترکیب لیپیدی به دست آمده با روش های مورد استفاده، شباهت آن را به روغن های گیاهی نشان داده و علاوه بر آن پتانسیل کاربرد آن را در صنایع غذایی مورد تایید قرار می دهد. کاربرد برنامه تاگوچی در زمینه بهینه سازی تولید لیپید میکروبی بسیار موثر بوده و باعث افزایش تولید قابل توجهی در سویه های مورد بررسی گردید. این لیپیدها قابلیت کاربرد در صنایع غذایی و دارویی را دارند.
كلید واژه: صنایع غذایی، روغن تک یاخته، تری آسیل گلیسرول

توضیحات بیشتر