فایل ورد بررسي تنوع باکتري هاي اسيد لاکتيک جدا شده از کشک زرد زابلي (سيستاني) با استفاده از روش تکثير ژن 16S rRNA

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي تنوع باکتري هاي اسيد لاکتيک جدا شده از کشک زرد زابلي (سيستاني) با استفاده از روش تکثير ژن 16S rRNA دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي تنوع باکتري هاي اسيد لاکتيک جدا شده از کشک زرد زابلي (سيستاني) با استفاده از روش تکثير ژن 16S rRNA  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي تنوع باکتري هاي اسيد لاکتيک جدا شده از کشک زرد زابلي (سيستاني) با استفاده از روش تکثير ژن 16S rRNA،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي تنوع باکتري هاي اسيد لاکتيک جدا شده از کشک زرد زابلي (سيستاني) با استفاده از روش تکثير ژن 16S rRNA :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علوم و صنايع غذايي

تعداد صفحات :16

کشک زرد زابلی (سیستانی) یک فراورده تخمیری غله ای-لبنی محسوب می شود که در استان سیستان بلوچستان مصرف فراوانی دارد. هدف از انجام این پژوهش شناسایی فلور لاکتیکی کشک زرد زابلی، به منظور معرفی سویه های بومی این فراورده بوده است، که می توانند در سطح تجاری (صنعت) استفاده شوند و نیز ممکن است برخی از آن ها به عنوان پروبیوتیک مطرح باشند. 83 جدایه که با انجام آزمایش های اولیه به نظر می رسید جزو باکتری های اسید لاکتیک باشند انتخاب شده و برای گروه بندی آن ها، بررسی های فیزیولوژیکی و بیوشیمیایی شامل رشد در دماهای 10oC و45oC ، رشد در 6.5% نمک، رشد در pH=4.4و pH=9.6، تولید گاز دی اکسید کربن و تخمیر کربوهیدرات های مختلف انجام پذیرفت. در پایان 28 جدایه با استفاده از روش تعیین توالی 16S rDNA با موفقیت شناسایی شدند. نتایج نشان داد که این جدایه ها متعلق به جنس های: لاکتوباسیلوس پلانتاروم (24.09%)، لاکتوباسیلوس هلویتیکوس (13.25%)، لاکتوباسیلوس برویس (9.63%)، لاکتوباسیلوس دلبروکی زیرگونه بولگاریکوس (18.07%)، لاکتوکوس لاکتیس زیرگونه کرموریس (13.25%)، لوکونستوک مزنتروئیدس زیرگونه مزنتروئیدس (9.63%)، لوکونستوک سیترئوم (2.40%) و پدیوکوکوس پنتوزاسئوس (9.63%) شناسایی شدند. در مورد شناسایی باکتری ها، مخصوصا باکتری های خانواده اسید لاکتیک پیشنهاد می شود از هر دو روش مبتنی بر کشت و مولکولی استفاده شود.
كلید واژه: کشک زرد زابلی، غذای تخمیری، باکترهای اسید لاکتیک، ژن 16S rRNA، جداسازی

توضیحات بیشتر