فایل ورد تاثير نانو ذرات اکسيد روي بر تغيير رنگ و مقاومت چسبندگي پوشش پلي اورتان به سطح چوب

لینک دانلود

 فایل ورد تاثير نانو ذرات اکسيد روي بر تغيير رنگ و مقاومت چسبندگي پوشش پلي اورتان به سطح چوب دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد تاثير نانو ذرات اکسيد روي بر تغيير رنگ و مقاومت چسبندگي پوشش پلي اورتان به سطح چوب  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد تاثير نانو ذرات اکسيد روي بر تغيير رنگ و مقاومت چسبندگي پوشش پلي اورتان به سطح چوب،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد تاثير نانو ذرات اکسيد روي بر تغيير رنگ و مقاومت چسبندگي پوشش پلي اورتان به سطح چوب :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تحقيقات علوم چوب و کاغذ ايران

تعداد صفحات :20

در این مطالعه تاثیر افزودن نانو ذرات اکسید روی (ZnO) بر تغییر رنگ کلی و مقاومت چسبندگی شفاف پوشه پلی اورتان در گونه چوبی ملچ (Ulmus glabra) مورد بررسی قرار گرفت. نانو ذرات اکسید روی با غلظت های 0، 0.25، 0.50، 1، 1.50 و 2 درصد وزنی پوشش با آن ترکیب شدند. برای بررسی پراکندگی نانو ذرات در بستر پوشش از تصاویر TEM(میکروسکوپ الکترونی عبوری) استفاده شد. نتایج بررسی پراکندگی نانو ذرات در شفاف پوشه پلی اورتان بیانگر این بود که مناسب ترین پراکنش نانو ذرات در پوشش حاوی 1 درصد وزنی نانو به دست آمد. به طوری که با افزایش میزان نانو ذرات تا 2 درصد وزنی پراکنش نانو ذرات کم شده و توده هایی از تجمع نانو ذرات در پوشش مشاهده شد. در بررسی مقاومت چسبندگی پوشش، نتایج نشان داد که بالاترین میزان چسبندگی در نانو پوشش حاوی 1 درصد نانو ذرات اکسید روی بوده و افزودن بیش از این مقدار، تاثیر منفی بر چسبندگی پوشش داشت. در مورد تغییر رنگ کلی نیز افزودن نانو ذرات اکسید روی باعث تغییر رنگ نمونه های پوشش داده شده با نانو پوشش ها شد اما در مقادیر کم نانو ذرات، تغییر رنگ ایجاد شده و کاهش روشنایی پوشش چشمگیر و معنی دار نبود.
كلید واژه: نانو ذرات اکسید روی، شفاف پوشه پلی اورتان، گونه چوبی ملچ، مقاومت چسبندگی پوشش، تغییر رنگ کلی، میکروسکوپ الکترونی عبوری (TEM)

توضیحات بیشتر