فایل ورد شبيه سازي عددي توزيع تنش در ليگامنت پريودنتال مربوط به دندان هاي اينسايزر و پرمولار طي بارگذاري هاي مختلف

لینک دانلود

 فایل ورد شبيه سازي عددي توزيع تنش در ليگامنت پريودنتال مربوط به دندان هاي اينسايزر و پرمولار طي بارگذاري هاي مختلف دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد شبيه سازي عددي توزيع تنش در ليگامنت پريودنتال مربوط به دندان هاي اينسايزر و پرمولار طي بارگذاري هاي مختلف  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد شبيه سازي عددي توزيع تنش در ليگامنت پريودنتال مربوط به دندان هاي اينسايزر و پرمولار طي بارگذاري هاي مختلف،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد شبيه سازي عددي توزيع تنش در ليگامنت پريودنتال مربوط به دندان هاي اينسايزر و پرمولار طي بارگذاري هاي مختلف :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مهندسي پزشكي زيستي

تعداد صفحات :12

لیگامنت پریودنتال بافت نرم فیبروزی می باشد كه بین دندان و استخوان آلوئولار قرار گرفته است. با توجه به اینكه این بافت نرم تر از بافت های مجاور اطراف است، حركت دندان ناگزیر از پی حركت این بافت نرم می باشد. هدف از این مطالعه، مقایسه رفتار مجموعه پریودنتیوم مربوط به دندان های تك ریشه ای و دو ریشه ای، در اثر اعمال بار های مختلف است. بدین منظور به كمك تكنیك تصویربرداری میكروسیتی، مدل سازی هندسی واقعی سه بعدی دندان های اینسایزر و پرمولار انجام شده و با در نظرگرفتن خواص هایپرالاستیك لیگامنت پریودنتال، توزیع تنش و كرنش در اثر اعمال نیروهای مختلف بررسی شد. نتایج حاصل از شبیه سازی المان محدود بیانگر این نكته بود كه جابجایی دندان تحت بارگذاری های مختلف لزوما در جهت بار اعمالی نمی باشد. توزیع تنش نیز نشان داد كه لیگامنت پریودنتال، تنش های وارده را جذب كرده و در نتیجه استخوان تنش كمتری را متحمل می نماید. توزیع كرنش در لیگامنت پریودنتال و نیز تنش وارده به استخوان، نشان دهنده توزیع یكنواخت تر نیرو در دندان دو ریشه ای بود. مقایسه بین نتایج نشان دهنده تطابق نتایج این مطالعه با مطالعات گذشته می باشد.
كلید واژه: لیگامنت پریودنتال، اینسایزر، پرمولار، تحلیل اجزای محدود، تكنیك تصویربرداری میكروسیتی

توضیحات بیشتر